16 września 2022

Wielkopolski Klub Rodzinny w Gminie Tarnowo Podgórne

Wielkopolski Klub Rodzinny w Gminie Tarnowo Podgórne

Lokalny Klub Rodzinny Familijna Gmina to inicjatywa, która zrodziła się w 2018 roku.
Na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu najpierw zespół fundacji uczestniczył w rocznym cyklu szkoleń, by następnie z wiedzą, jak dobrze organizować Kluby Rodzinne, z doświadczeniem uczestnictwa w podobnych inicjatywach prowadzonych przez Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu, w końcu z energią i zapałem stworzyć podobną inicjatywę dla Mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne.
Zaczynaliśmy w prywatnym mieszkaniu, później przez moment działaliśmy w malutkim pomieszczeniu Świetlicy Socjoterapeutycznej, aż w końcu w 2021 roku po wysłuchaniu potrzeb Mieszkańców Gmina Tarnowo Podgórne udzielIła nam na ten projekt przestrzeni na poddaszu Świetlicy wiejskiej w Kokoszczynie.
Właśnie rozpoczęliśmy drugi rok spotkań w tym miejscu. Miejscu wyjątkowym, bardzo klimatycznym... Miejscu, które nazwaliśmy Familijnym Zaciszem w Kokoszczynie.
Ostatnie miesiące to był czas wytężonej pracy, bo dzięki dofinansowaniu naszych działań przez fundusze pozyskane ze środków Województwa Wielkopolskiego mogliśmy przestrzeń naszego Familijnego Zacisza uczynić jeszcze bardziej przyjazną całym rodzinom, dzieciom i młodzieży.
Z małej inicjatywy Lokalnego Klubu Rodzinnego, mierząc się po drodze z wieloma trudnościami spowodowanymi brakiem odpowiedniej przestrzeni, następnie pandemią i lockdownami powstał Wielkopolski Klub Rodzinny w Gminie Tarnowo Podgórne w ramach którego realizujemy projekt Familijna Gmina
Dziś rośnie w nas nadzieja na jeszcze intensywniejsze rozwijanie tej inicjatywy, która nie tylko sprzyja rozwojowi dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim integruje lokalną społeczność.