12 lipca 2022

Przyjmujemy zapisy do grupy rozwojowej dla młodzieży


"Dorastanie młodych ludzi w świecie urządzonym przez dorosłych jest często wyzwaniem ponad siły. To świat wyśrubowanych oczekiwań, nierealistycznych wzorców i pogoni za sukcesem. Żeby dotrzymać mu kroku, nastolatek musi szybko przebierać nogami – tak szybko, że traci z oczu samego siebie. A kiedy nie wiesz kim jesteś, nie masz na czym budować poczucia własnej wartości. Zaczynasz porównywać się z innymi, stres i napięcie stają się twoim cieniem, bez końca zamartwiasz się o przyszłość. Dorosłość jawi się jak znak zapytania z wykrzyknikiem."

Zapraszamy wszystkie nastolatki w wieku 13-18 lat, które odnajdują się w tym opisie, do udziału w grupie rozwojowej dla młodzieży.

W czasie spotkań grupy będziemy pracować nad twoim samopoznaniem i samoakceptacją wykorzystując wyobraźnię, techniki arteterapeutyczne i narzędzia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

Poznasz swoje mocne strony, nauczysz się czerpać siłę z tego, co już masz, w bezpiecznych ramach grupy rozwiniesz umiejętności komunikacyjne i współpracę z innymi.

Podróż do samego siebie bywa niełatwa, czasem jest pełna sztormów, ale na końcu czeka na ciebie ktoś absolutnie wyjątkowy – ty sam.

Prowadząca:

Marta Żak-Jędrzejewska – tutorka, trenerka, terapeutka IE, psychoterapeutka TSR w trakcie szkolenia. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,  Collegium da Vinci w Poznaniu, Collegium Wratislawiense we Wrocławiu oraz Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Łodzi. Swoje kilkubatoletnie doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych oraz w ramach własnej pracowni pedagogicznej Skrzydła. Jako praktyk metody Kids Skills wspiera dzieci i nastolatki pomagając im przezwyciężyć trudności i osiągnąć wyznaczone cele. Prowadzi też konsultacje rodzicielskie i warsztaty umiejętności wychowawczych.

Koszt: 60zł/spotkanie dwugodzinne

Terminy spotkań: wrzesień - grudzień 2022 czwartki godz. 17:00-19:00

 

15.09, 22.09, 29.09, 06.10, 13.10, 20.10, 27.10, 03.11, 10.11, 17.11, 24.11, 01.12, 08.12, 15.12, 22.12