Aktualności

INDYWIDUALNE KONSULTACJE


Konsultacje to spotkania mające na celu swobodną rozmowę o dziecku, doświadczanych przez niego i rodzinę problemach i trudnościach, ale też zasobach i mocnych stronach. 

Podczas rozmowy specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad diagnostyczny oraz wspólnie z rodzicami zastanawia się nad najlepszym dla dziecka i rodziców rozwiązaniem sytuacji.

Bazując na potrzebach i zasobach rodziny wspólnie wypracowywane są różnego rodzaju rozwiązania.

Niekiedy konsultacje mogą mieć formę spotkań psycho-edukacyjnych.

Jeśli jesteś rodzicem/opiekunem dziecka mieszkającym na terenie Gminy Tarnowo Podgórne, w roku 2021 możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji z pedagogiem, terapeutą, tutorem (konsultacje dla mieszkańców gminy dotowane są przez Urząd Gminy Tarnowo Podgórne, dlatego na spotkaniu poprosimy o potwierdzenie zamieszkania na terenie gminy w postaci pisemnego oświadczenia).

Zapisy
mailowe: familijnagmina@gmail.com
telefoniczne: 661 488 477

#3GODZINYDLARODZINY


W ramach projektu Familijna Gmina realizowanego na rzecz rodzin zamieszkujących Gminę Tarnowo Podgórne w każdą wakacyjną środę w godz. 10:00-13:00 będziemy spotykać się w Parku 700 lecia w Tarnowie Podgórnym, by wspólnie na świeżym powietrzu aktywnie spędzać czas.
Dla rodzin z małymi dziećmi szykujemy kąciki zabaw z materiałami z natury- szyszki, patyki, suszone kwiaty, orzechy i wiele innych cudów, które posłużą do wykonania zabawek oraz małych dzieł sztuki. Oprócz tego planujemy wspólne zabawy ruchowe, budowanie szałasu i co tylko razem wymyślimy.
Miejsce spotkań nie jest przypadkowe- tym razem nie w dusznej sali, a na świeżym powietrzu❗️

Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na rekomendacje WHO – MINIMUM 3 GODZINY DZIENNIE dzieci powinny spędzać na dworze.

„Zabawa na świeżym powietrzu prowadzi do silniejszych fizycznie i psychicznie dzieci. Dzięki temu są pewniejsze siebie i lepiej dostosowane społecznie. Samo przebywanie na zewnątrz podnosi poziom witaminy D. Ponadto może to pomóc w rozwijaniu umiejętności motorycznych i świadomości przestrzennej.”

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Tarnowo Podgórne.

Zapisy nie obowiązują. Udział w zajęciach bezpłatny.

#FITNESSDLARODZIN


W ramach projektu Familijna Gmina realizowanego na rzecz rodzin zamieszkujących Gminę Tarnowo Podgórne w każdą wakacyjną środę w godz. 18:30-19:30 zapraszamy do Parku 700 lecia w Tarnowie Podgórnym na Fitness dla rodzin, by wspólnie wraz z dziećmi ćwiczyć na świeżym powietrzu pod okiem profesjonalistów.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Tarnowo Podgórne.

Zapisy nie obowiązują. Udział w zajęciach bezpłatny.