O nas

Zespół fundacji to osoby z bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym i bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Marta Żak-Jędrzejewska, założycielka i prezeska Fundacji Mój Mount Everest, z wykształcenia pedagożka, terapeutka, tutorka. Autorka programów edukacyjnych wspierających w rozwoju kobiety, młodzież oraz rodziców, a także kilkunastu artykułów skierowanych do rodziców i opiekunów. Na co dzień jako tutorka wspiera w rozwoju młodzież oraz kobiety, a także prowadzi indywidualne konsultacje dla rodziców oraz osób z otoczenia dzieci. Pasjonuje się metodami rozwijającymi funkcje poznawcze mózgu oraz wpływem natury na zdrowie psychiczne człowieka. Prywatnie szczęśliwa żona Kamila oraz mama Jakuba, Hanny i Michała.

W fundacji odpowiedzialna za projekty skierowane do młodzieży, do kobiet oraz szkolenia rad pedagogicznych.

Izabela Wach, współzałożycielka Fundacji Mój Mount Everest, członkini zarządu Fundacji, pasjonatka natury, rękodzieła oraz aktywnego spędzania czasu. W ramach projektu Familijna Gmina prowadzi autorską pracownię rękodzieła stworzonego z darów natury. Poprzez kolejne inspiracje publikowane na portalu familijnagmina.pl zachęca  rodziny do  spacerów po okolicy – by zdobyć dary, z których można tworzyć dzieła podczas wspólnego kreatywnego działania. Iza zaraża swoją pasją rodziców, dziadków oraz najmłodszych poprzez prowadzenie warsztatów z tworzenia zabawek wykorzystując zasoby natury. Doświadczenie pracy z dziećmi i na rzecz rodzin zdobyła prowadząc Lokalny Klub Rodzinny w Tarnowie Podgórnym. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch nastolatek – Marysi i Mai.

W fundacji odpowiedzialna za projekt Familijna Gmina (redaktorka portalu familijnagmina.pl, koordynatorka Lokalnego Klubu Rodzinnego Familijna Gmina).

Sylwia Jaskulska, prof. UAM dr hab., pedagożka, pracuje na stanowisku profesora w Pracowni Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka, współautorka  i współredaktorka kilku książek o szkole (np.  S. Jaskulska, Ocena zachowania w doświadczeniach gimnazjalistów, S. Jaskulska, Rytuał przejścia. Młodzież szkolna na progu edukacyjnym, M. Dudzikowa, S. Jaskulska (red.), Twierdza. Szkoła w metaforze militarnej. Co w zamian?) i kilkudziesięciu innych tekstów. Członkini Uniwersyteckiego Ośrodka Koordynacyjno-Programowego Kształcenia Nauczycieli. Zastępczyni redaktor naczelnej „Rocznika Pedagogicznego”. Honorowa Ambasadorka oddolnej ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej Rok Relacji w Edukacji. Pasjonatka dramy edukacyjnej. Mama Szymona i Bartosza.

W fundacji odpowiada za szkolenia rad pedagogicznych oraz superwizje dla nauczycieli.