dla młodzieży neuroróżnorodnej
Pierwszy Klub Świadomej Młodzieży w Polsce zainicjował Janek Gawroński - rozwijający się w spektrum autyzmu Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka.
Klub Świadomej Młodzieży w Tarnowie Podgórnym powstał z inspiracji Janka we wrześniu 2025.
W ramach klubu
- tworzymy przestrzeń umożliwiającą dbanie o relacje nastolatów z zaburzeniami neurorozwojowymi jak ASD, ADHD, Zespół Touretta, FAS,
- organizujemy warsztaty rozwijające pasje, zainteresowania oraz spotkania z ciekawymi ludźmi,
- wzmacniamy poczucie przynależności i samostanowienia wśród dzieci i młodzieży z zaburzeniami neurorozwojowymi.
W trakcie spotkań w małych kilkuosobowych grupach uczestnicy poprzez wzajemną współpracę i kontakt ze specjalistami uczą się mówić o swoich potrzebach, zainteresowaniach, postulować ważne dla siebie zmiany, ale przede wszystkim tworzą relacje społeczne w wolności bycia sobą, w otoczeniu, które rozumie ich własne potrzeby i dba o ich dobrostan psychiczny i fizyczny.