06 stycznia 2024

Po spotkaniu Tomasza Bilickiego z młodzieżą

Po spotkaniu Tomasza Bilickiego z młodzieżą

Podczas spotkania młodzieży z Tomaszem Bilickim, które 20 grudnia 2023 roku odbyło się z Centrum Demokracji i Integracji w Tarnowie Podgórnym, rozmawialiśmy nie tylko o talentach, ale też o tym co wzmacnia, a co osłabia naszą samoocenę oraz zastanawialiśmy się, co nas motywuje do działania i spełniania marzeń.
Sporą część czasu dyskutowaliśmy o tym, co robić w chwilach słabości i gdzie szukać pomocy w momentach kryzysowych.

Wypowiedzi po spotkaniu uczestniczek i uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym:


"Moim zdaniem spotkanie z panem Tomaszem było bardzo ciekawe. Najciekawsza była historia Maćka dzięki której dużo osób może uwierzyć w siebie."


"Moim zdaniem najcenniejszą wypowiedzią na spotkaniu była historia Maćka, która mówiła, że aby osiągnąć cel nie wystarczają tylko marzenia."


"To spotkanie pomogło mi zrozumieć wiele rzeczy np. że popełnianie błędów jest "okej" i żeby właśnie w takich sytuacjach (kiedy nam coś nie wychodzi) NIE PODDAWAĆ SIĘ."


"Mam bardzo pozytywne odczucia. Sam pan Tomasz jest bardzo ciekawym człowiekiem. Widać, że ten człowiek przebywa, zna i lubi młodzież. Zna i rozumie problemy dzisiejszej młodzieży. Spotkanie było ciekawe i interesujące. Przyjemne emocje towarzyszyły mi podczas spotkania."


"Najlepsza rzecz to jak Pan opowiadał historie."


"Pomimo przeciwności losu na które nie mamy wpływu trzeba dążyć do celu. Trzeba słuchać opinii ludzi, ale nie za bardzo."


"Wyniosłam z tego spotkania bardzo dużo informacji, które przydadzą mi się w przyszłości i teraz. Pan Tomasz bardzo dobrze zna młodzież i jej problemy. Bardzo bym chciała kolejne spotkania:)"
"Nie przejmować się opinią innych."


"Nie oceniaj książki po okładce."


"Nigdy się nie poddawaj! Czasami nasza największa wada może być naszą największą zaletą."


"Najbardziej zapadła nam w pamięć luźna i przyjazna atmosfera."


"Na tym spotkaniu czułyśmy się swobodnie i komfortowo."


"Każdy mógł wyrazić swoje zdanie i to sprawiało, że czułyśmy się tam pewnie."


"Fajnie było pogadać o problemie."


"Na początku nie byłam pewna czy warto iść na to spotkanie, ale teraz jak na to patrzę, to warto było iść i wysiedzieć te 1,5 godziny. Bardzo dobrze się słuchało i bardzo mi się podobało to, że tematy, które były poruszone, były przedstawione w młodzieżowy sposób. Jeśli bym miała jeszcze taką okazję, żeby pójść na takie spotkanie, to bym z dużą chęcią to zrobiła."


"Podczas spotkania mieliśmy możliwość rozmowy na temat naszych talentów i tego co mogą w nas wykształcić, oraz o tym co robić gdy czujemy się gorzej psychicznie, albo gdy ktoś z naszych bliskich potrzebuje pomocy."


"Pan Tomasz poruszył temat związany z samodzielnością. Odniósł się do tego, że Rodzic staje się naszym sojusznikiem, gdy nie wyręcza nas, pozwala nam ponieść konsekwencje i odpowiedzialność za podjęte przez nas decyzje na marę naszego wieku."


To był dobry czas, za który bardzo dziękujemy Gmina Tarnowo Podgórne, która sfinansowała dzisiejsze wydarzenie.

* źródło wypowiedzi: Facebook: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym