24 sierpnia 2020

Rozmowa z Julką Kucembą - o pasjach i marzeniach!

Rozmowa z Julką Kucembą - o pasjach i marzeniach!

Julka Kucemba to mieszkanka Lusowa, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. gen. Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Swoją pasję odkryła w 2017 roku… na lekcji matematyki! Przeczytajcie, o czym Julka marzy najbardziej i jakie wyznacza sobie cele.


Familina Gmina: Właśnie stanęłaś na podium kolejnego konkursu - Festiwalu Talentów i Pasji organizowanego przez Pałac Jankowice i Gminę Tarnowo Podgórne- zdobywając olbrzymią liczbę głosów publiczności online. Jakie to uczucie, kiedy widzisz, że inni podziwiają Twój talent i go doceniają?

Julka Kucemba: Bardzo mi miło, że podoba się innym to co robię. Czasem mnie to zaskakuje. 

FG: A jak w ogóle zaczęła się Twoja przygoda ze Speed Stacks?

JK: Nauczycielka od matematyki pokazała nam w szkole Speed Stacks. Wraz z innymi dziećmi z mojej szkoły zainteresowaliśmy się tym sportem i moi koledzy nauczyli mnie układać kubeczki. Następnie zorganizowano zawody w mojej szkole i zajęłam w nich pierwsze miejsce. Po sześciu miesiącach treningów poleciałam na moje pierwsze Mistrzostwa Świata na Taiwan. To był rok 2017.

FG: W ilu konkursach brałaś dotychczas udział? 

JK: Kilka razy brałam udział w zawodach w Polsce oraz trzy razy byłam na Mistrzostwach Świata. 

Mistrzostwa Świata Taiwan 2017: 6 i 7 miejsce, Mistrzostwa Świata Orlando, Floryda 2018: 8,8 i 9 miejsce. Mistrzostwa Świata Hiszpania 2019 5,7 i 8.

Wszystkie Mistrzostwa Świata wspominam bardzo miło ponieważ mam okazję poznać nowe kraje oraz ich tradycje, a przede wszystkim spotkać się z ludźmi, których pasją jest również Sport Stacking. 

Atmosfera jest niezwykle miła oraz wszyscy są przyjaźnie do siebie nastawieni.

FG: Ile czasu poświęcasz dziennie na ćwiczenia?

JK: Różnie, to zależy ile mam czasu. W roku szkolnym jest to uzależnione od ilości zadań domowych, ale staram się układać chociaż 0.5 godziny dziennie. Teraz, kiedy są wakacje, układam nawet kilka godzin dziennie.

FG: Czy masz jakąś pasję oprócz Speed Stacks?

JK: Tak, moją pasją są także:

Gra na perkusji, rysowanie, taniec z mażoretką, kręgle, sport m.in: koszykówka, piłka nożna, uni hokey, jeżdżenie na rolkach, deskorolce oraz rowerze. W ostatnim czasie pokochałam również pieczenie ciast i gotowanie. 

FG: Jak znajdujesz na to czas?

JK: Staram się wykorzystać każdą wolną chwilę.

FG: Powiedz Julka, co sprawia Ci najwięcej radości i dlaczego?

JK: Dużo radości sprawia mi pobijanie swoich rekordów w układaniu kubków, to lubię najbardziej.  Bardzo cieszą mnie też spotkania z przyjaciółmi.

FG: A wiesz już, co chciałabyś robić w przyszłości? Czy wiążesz swoją przyszłość z którąś ze swoich pasji?

JK: W przyszłości chciałabym zostać trenerką Speed Stacks i zarażać innych, zwłaszcza dzieci, swoją pasją. Chciałabym też zostać cukiernikiem lub kucharką.

FG: A o czym marzysz najbardziej? 

JK: Marzę, aby zaprojektować swoje własne kubki Speed Stacks ze swoim własnym imieniem i nazwiskiem. Aby to osiągnąć muszę pobić rekord świata.

Moim marzeniem jest także udział w Mistrzostwach Świata w Singapurze. Chciałabym też napisać swoją własną książkę i zaprojektować jej okładkę. 

FG: A o czym miałaby być ta książka?

JK: Chciałabym opisać swoje osiągnięcia związane ze Speed Stacks i napisać, poradnik o tym, jak układać kubeczki Speed Stacks.

FG: Brzmi ciekawie! Życzymy Ci, żebyś osiągnęła wszystkie wyznaczone sobie cele! I na koniec poprosimy Cię jeszcze o kilka słów do Twoich rówieśników, których pokonuje brak czasu na rozwój pasji. Co chciałabyś im powiedzieć?

JK: Nie wiem z czego ten brak czasu wynika, ale proponuję ograniczyć czas spędzony z telefonem w ręku lub przed komputerem:) 

Nic tak nie cieszy jak rozwijanie swoich pasji!