17 października 2022

Z nastolatkiem w drodze. Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Z nastolatkiem w drodze. Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

W dniu 12 października 2022 w Centrum Integracji Obywatelskiej w Przeźmierowie odbyła się konferencja oranizowana przez Fundację Mój Mount Everest: Z nastolatkiem w drodze. Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

W czasie konferencji swój wykład nt.Pierwszej pomocy psychologicznej wygłosił Pan Tomasz Bilicki, psychoterapeuta, interwent kryzysowy, nauczyciel szkolny. Dowiedzieliśmy się nie tylko, jak dbać o zdrowie naszych dzieci, ale także, jak każdy rodzic i nauczyciel powienien zadbać o siebie, by mieć siłę na wspieranie swoich dzieci i podopiecznych.

Dr Agnieszk Kozak w swoim krótkim, lecz treściwym filmiku wyjaśniła, co jest przyczyną samookaleczeń u nastolatków oraz jak powinniśmy reagować, kiedy sytuacja będzie dotyczyła naszego dziecka.

Na koniec spotkania  Justyna Suchecka (dziennikarka TVN24, autorka książek "Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi ludzie zmieniają świat." oraz "Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze.") poprowadziła dyskusję nt. Jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w szkole i w domu, w której udział wzięły: prof. UAM Sylwia Jaskulska (kierowniczka zakładu Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu) , Marzenia Kędra (dyrektorka Szkoły Podstawowej Cogito), Agnieszka Jankowiak - Maik (nauczycielka historii, aktywistka), Katarzyna Walkiewicz (psycholog, pracownik Porani Psychologiczno - Pedagogicznej w Suchym Lesie).

W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób - rodziców nastolatków, dyrektorów szkół, pedagogów i psychologów. Każdy z uczestników otrzymał prezent książkowy z indywidaulną dedykacją autorki Justyny Sucheckiej.

Projekt został sfinansowany z budżetu Gminy Tarnowo Podgórne.